Яких заходів безпеки необхідно дотримуватися, купаючись у небезпечних морях

захист від акул

Вирушаючи на відпочинок на морське узбережжя, не варто забувати про те, що не всі моря є безпечними для відпочиваючих, тому що в багатьох з них водяться акули, які можуть нападати на людей. Щоб ваш довгоочікуваний відпочинок не перетворився на трагедію, обов’язково уточніть, чи водяться акули в тому місці, де ви плануєте провести відпустку. Якщо небезпека існує, то не варто відчувати долю і наражати себе на ризик зустрітися з небезпечним хижаком, з яким ви навряд чи зможете впоратися.

Безпека на морі

Акули можуть відчути запах крові, перебуваючи за кілька кілометрів від вас, тому якщо на вашому тілі існує рана, то варто утриматися від купання в морі, тому що ви можете залучити до себе небезпечного хижака. Якщо ви порізалися, будучи у воді, що можна зробити про гостре дно або корали, вам необхідно якнайшвидше вилізти з води. Іноді місцеві жителі можуть запевняти вас, що море безпечне і в ньому не є акули, тому найкраще уточнювати цю інформацію у туристичного оператора, а також наводити довідки в інтернеті. Так у Червоному морі, незважаючи на те, що місцеві жителі стверджують, що воно є абсолютно безпечним, водиться близько тридцяти видів акул, і в Єгипті були зафіксовані випадки нападу акул на людей, які закінчилися смертельними наслідками.

Зазвичай акули не підпливають близько до берега, крім деяких видів, яких ставляться рифові акули, які харчуються дрібними рибками і не становлять загрози людям. Так, якщо ви не відпливатимете далеко від берега, то ви значно скоротите свої шанси зустрітися віч-на-віч на глибині з небезпечним хижаком. Якщо ви все-таки зустріли акулу, навіть таку, яка не нападає на людей, то все ж таки постарайтеся не робити жодних різких рухів, тоді ви можете просто не привернути її увагу. Якщо ви почнете панікувати і борсатися у воді, ви обов’язково привернете її увагу, і деякі з них, подумавши, що ви нападаєте, можуть вас вкусити.

Уникайте купання біля великих косяків риб, оскільки акула може полювати на них, і ви потрапите їй на очі. Не плавайте поряд з човнами рибалок, які сильно пахнуть рибою, акули часто плавають біля них, і ви також ризикуєте зіткнутися з нею віч-на-віч. Купаючись, плавайте спокійно, тому що зайві ваші борсання і шум можуть залучити хижаків. Також не варто заходити у воду з прикрасами, оскільки у воді своїм блиском вони можуть нагадувати акулі луску риб, і вона здійснить на вас напад.

Багато видів акул вдень знаходяться досить глибоко або вони просто сплять, але в нічний час доби вони підпливають до поверхні і виявляють достатню активність, полюючи на риб. Так що вночі краще уникати купання, тому що ви можете стати здобиччю акул. Крім того краще купатися в небезпечних місцях групами, тому що коли людей багато, то акула найчастіше побоїться підпливати до них, але якщо ви плаватимете на самоті, вона може на вас напасти. Однак деякі види акул можуть не злякатися і групи людей, тому біла акула є дуже небезпечною та непередбачуваною, тому зустрічі з нею варто уникати.

Однак, все ж таки зустрівшись віч-на-віч з акулою, постарайтеся зберігати спокій, оскільки вона сильно відчуває вібрацію, а від переживань ваше дихання і серцебиття буде частішати. Спокійно прямуйте у бік берега, було чимало випадків, коли люди не панікували і акули, просто поплававши поруч із ними, спливали. Ви для акули незнайома істота, і вона, так само як і ви може відчувати побачивши вас страх, але якщо ви почнете поводитися загрозливо, то вона почне захищатися і нападе на вас перша.

Все ж таки якщо акула здійснила на вас напад і вкусила, то ви маєте шанси захиститися від неї, засунувши їй пальці в зябра, або ж в очі. Такі дії завдадуть акулі величезного болю і він, злякавшись, може спливти. Цей спосіб є найефективнішим з відлякування акули, але якщо вона підпливла до вас, і не робить жодних дій, то не варто робити подібне, або бити її, тому що в іншому випадку напад буде неминучим. Дотримуючись всіх перерахованих вище правил, ви зведете до мінімуму ризик нападу на вас акул, і тим самим забезпечите собі безпечний відпочинок.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*