Як подолати емоційне переїдання?

эмоциональное переедание

Потрапивши в складну життєву ситуацію, людина починає шукати допомоги в різних джерелах, проте найпростіше позбутися будь-яких проблем – це просто заїсти їх смачною, але не завжди корисною їжею. Людина навіть не помічає, що в такі моменти вона займається нічим іншим, як «емоційним переїданням», при цьому стати жертвою подібної проблеми може будь-хто. І наслідки такого переїдання можуть мати досить згубний характер, тому бажано постаратися впоратися з ним якнайшвидше.

Емоційне переїдання

Цілком природно, що людина вживає їжу через фізіологічний голод, тоді їжа переробляється в енергію. Але якщо люди відчувають емоційний голод і отримують при цьому велику кількість їжі, і далеко не завжди корисною, то це досить-таки шкідливо для всього організму. Переживаючи тривалі тривоги чи стрес, у людини виникає емоційне почуття голоду, яке контролювати досить складно. Крім того, стрес або переживання можуть стимулювати вироблення гормону кортизолу, що викликає емоційний голод, який жодним чином не пов’язаний з фізіологічним. В результаті постійного переїдання існує можливість швидкого набору зайвої ваги і виникнення багатьох проблем зі здоров’ям.

Безконтрольне вживання їжі часто бере свій початок з дитинства, коли батьки втішають свою дитину з приводу різними солодощами або іншою їжею. Виростаючи, людина вже не контролюється з боку, і при будь-якій невдачі чи стресі може заїдати свої проблеми скільки завгодно, нагороджуючи себе всілякими смаколиками. Однак необхідно усвідомлювати, що заїдаючи проблему, ви ніколи не вирішите її, для того щоб неприємності закінчилися їх необхідно вирішувати інакше. Постійно ївши солодке та шкідливе замість вирішення однієї проблеми, ви наживете собі іншу, яка виражатиметься у вигляді зайвих кілограмів і доставлятиме вам ще більші нервові переживання.

Набір зайвої ваги може перетворитися для вас на справжню проблему, і, бажаючи подолати її і постійно переживаючи, ви ще більше хотітимете їсти, а відповідно замість схуднення, набиратимете нові зайві кілограми. Під час вгамування емоційного голоду людина, як правило, вибирає шкідливі продукти, до яких належать солодощі, копчені продукти, фастфуд та багато інших. В результаті, крім великої кількості зайвих калорій, в організм потрапляють і інші шкідливі речовини, що містяться в подібних продуктах, найчастіше це жири. Було б більше користі для організму, якби людина під час емоційного переїдання вживала фрукти та овочі, але, на жаль, такі продукти не здатні вгамувати голод не фізіологічного походження.

Безумовно, емоційне переїдання можна подолати, але спочатку людина повинна усвідомити свою проблему і захотіти позбутися її. Тільки в такому випадку з’являються реальні шанси почати контролювати себе і стежити за якістю вживаних продуктів, а також знайти інші щадні варіанти зняття нервової напруги. Насамперед постарайтеся вести щоденник, в який ви записуватимете все, що відбувається з вами протягом дня. Не обов’язково записувати в нього все, що ви їли, ви також можете поділитися з папером будь-якими переживаннями, він ніколи не дорікне вам ні в чому, і, крім того, збереже всі ваші таємниці. А вихлюпнувши свої емоції на щоденник, вам обов’язково стане легше, і тривоги поступово підуть.

Звільняючись від емоційного переїдання

Постарайтеся знайти альтернативу їжі, оскільки це звичайно найпростіший варіант забути про стресі, але він також є найшкідливішим. Для зняття нервової напруги та вгамування емоційного голоду найкраще прогулятися вулицею або ж зайнятися улюбленим видом спорту. Так ви не тільки відвернетесь від своїх проблем, але й принесете вашому організму та фігурі користь. Нерідко жінки, відчуваючи сильний стрес, намагаються відволіктися від нього за допомогою домашніх справ. І це один із правильних варіантів, тому що ви не тільки відновите внутрішню гармонію, а й наведете вдома чистоту. Постійно відчуваючи емоційний голод, постарайтеся прибрати з очей усе солодке та шкідливе, оскільки часто побачивши щось смачне, ви просто їсте його зовсім не свідомо.

Намагайтеся освоїти будь-яку дихальну техніку, дія якої спрямована на нормалізацію емоційного стану. І, крім того, що за допомогою дихальних вправ ви зможете заспокоїтись, так ще й принесете неоціненну користь для всього вашого організму. Ви зможете остаточно подолати емоційний голод у тому випадку, якщо вам вдасться повністю контролювати свої емоції та усвідомлювати той факт, що голод не завжди викликаний лише фізіологічними потребами.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*