Бажаєте, щоб дієта давала максимальний ефект? Робіть періодичні перерви!

Желаемый эффект от диеты

Якщо ви постійно сидите на дієті, але не можете досягти бажаної ваги, проблема швидше за все в тому, що ви постійно обмежуєте себе. Так як після важкого тренування потрібно пару днів спокою, щоб допомогти організму відновитися, вам може знадобитися кілька тижнів відпочинку від дієти, щоб тримати рівень метаболізму в нормі.

Результати наукових досліджень з дієти
Нещодавно дослідники з Університету Тасманії провели експеримент. 36 людей дотримувалися здорового харчування для схуднення. Кожен із них скоротив щоденне споживання калорій на 33%. Половина учасників дотримувалась цієї дієти 16 тижнів поспіль, а друга половина робила перерву від дієти кожні 2 тижні.
Результати показали, що люди, які дотримувались періодичної дієти, втратили в середньому 14 кілограм. А група, яка постійно дотримувалася дієти та меню на кожен день, скинула в середньому 9 кг. Навіть з урахуванням того, що обидві групи трохи відновили вагу після закінчення експерименту, середня втрата ваги у другої групи була на 8 кг більша, ніж у групи, яка дотримується постійної дієти.

Дослідницька група була невеликою, і щоб упевнитися в результаті, потрібні були додаткові дослідження. Наразі вчені дотримуються думки, що такі результати викликані “реакцією на голод”. Це процес, коли організм уповільнює швидкість метаболізму, тому що думає, що ви голодуєте, і хоче зберегти підшкірний жир до часу, доки ви не почнете харчуватися повноцінно. Як очистити організм і схуднути? Відмова від дієти кожні два тижні дозволить вам уникнути постійного недоїдання та наступного набору ваги.

Психологічний аспект при дієті

До питання харчування можна підходити і з психологічного погляду. Коли люди дотримуються правильного харчування зниження ваги, вони втрачають значну кількість енергії і виснажують себе психологічно. Якщо чергувати дієту і звичайне харчування, це може сприяти довгостроковому успіху. Набагато простіше дотримуватися здорового харчування протягом двох тижнів, потім зробити тижневу перерву та повернутися до дієти, націленої на результат та у чудовому настрої.
Однак відпочинок від дієти не означає, що ви будете їсти торти та морозиво. Дієтологи попереджають, що під час цих коротких канікул ви також повинні їсти здорову їжу, просто можна збільшити частоту їди.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*